Jeśli kupimy już prezent komunijny, to zaczynamy się zastanawiać jak go zapakować, aby dobrze się prezentował. Oczywiście najbardziej liczy się i tak zawartość, ale starannie zapakowany prezent przyniesie na pewno wiele radości dziecku, a także będzie dobrze świadczył o nas samych i naszym zaangażowaniu. Nie powinniśmy odkładać zapakowania prezentu na ostatnią chwilę, ponieważ wtedy na pewno nie wpadniemy na żaden dobry pomysł i nie unikniemy wynikającej z pośpiechu niedbałości. Najlepiej będzie jeśli zapakujemy prezent już tydzień wcześniej, aby mieć jeszcze czas na dokonanie niewielkich zmian technicznych, jeśli coś ciekawego przyjdzie nam do głowy.
KILKA PROPOZYCJI JAK ZAPAKOWAĆ PREZENT KOMUNIJNY
Prezent komunijny możemy zapakować w odpowiedniej wielkości kolorowy papier. Owijanie prezentu papierem sprawdza się zazwyczaj wtedy kiedy rzecz, którą kupiliśmy znajduje się w kwadratowym lub prostokątnym pudełku. W przypadku prezentu komunijnego musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego koloru papieru. Najczęściej wybieranymi kolorami są biały, błękitny, srebrny i złoty. Papier jest niezwykle funkcjonalnym tworzywem i możemy obwinąć nim praktycznie każdy prezent. Złoty papier najlepiej pasuje do niewielkich rozmiarem prezentów takich jak zegarek lub kolczyki.
Kiedy już owiniemy nasz podarunek w papier, to możemy go ozdobić tradycyjną wstążką lub innymi dodatkami, którymi mogą być: zafarbowane na złoto liście mahoniu, kwiaty róży również zafarbowane na złoto, tasiemki w czterech wyżej wymienionych kolorach oraz kokardki. W przypadku książek i albumów religijnych należy zachować jak największą prostotę formy i wybrać najlepiej biały papier i złotą wstążkę.
Jeśli nie odpowiada nam tradycyjne pudełko owinięte w papier, to możemy zdecydować się na zapakowanie prezentu metoda japońską, która polega na owinięciu kupionego przez nas przedmiotu w papier i następnym włożeniu go do folii, która jest przynajmniej dwa razy większa od prezentu. Pozostały fragment folii należy dla lepszego efektu wizualnego złożyć w trójkąt i zawiązać kokardą. Styl japoński pakowania prezentów sprawdza się przede wszystkim jeśli chodzi o słodycze i zabawki.
Z dużą ostrożnością należy obchodzić się z sprzętem elektronicznym i urządzeniami mobilnymi. Jeśli decydujemy się na kupno telefonu komórkowego, smartfonu czy choćby tabletu, to doskonałym rozwiązaniem będzie dokupienie efektownie wyglądającego etui, które może pełnić zarówno funkcję ochronną urządzenia, jak i służyć za opakowanie.
Należy także pamiętać, aby do opakowań i pudełek dołączyć odpowiednią dedykację. Najlepiej jest napisać od kogo i z jakiej okazji wręczamy prezent. Jeśli do prezentu dołączamy pamiątkową kartkę z życzeniami, to nie jest konieczne powtórne wypisywanie życzeń na dołączonym do prezentu bileciku. Na bileciku można za to napisać jakiś króciutki wierszyk składający się z maksymalnie czterech wersów, fragment modlitwy lub dobrą radę.