Domowe sposoby na długie gęste włosy

domowy odżywki do włoasówDługie gęste włosy to marzenie niejednej kobiety i choć utrzymanie bujnej czupryny w nienagannej kondycji jest nie lada wyzwaniem, to wiele pań, dzięki regularnie stosowanym zabiegom, może pochwalić się efektowną i nieskazitelną fryzurą.
Sposobów na długie i gęste włosy jest mnóstwo, a wybór konkretnej metody uzależniony jest przede wszystkim od zasobności portfela. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na drogie markowe kosmetyki, czy specjalistyczne zabiegi w salonach fryzjerskich. Zdecydowanie tańsze są domowe sposoby, dzięki którym długie włosy zachowają zdrową strukturę, olśniewający blask i zdumiewającą gęstość.
Dla kondycji fryzury duże znaczenie ma odpowiednio zbilansowana dieta. W codziennym menu powinny się znaleźć warzywa i owoce- źródła wartościowych witamin i składników mineralnych. Ponadto- produkty zbożowe bogate w witaminy z grupy B, przetwory mleczne, a także ryby morskie zawierające cenne, jednonienasycone kwasy tłuszczowe.

Tanią i skuteczną metodą na właściwe odżywienie i nawilżenie długich włosów są różnego rodzaju płukanki i maseczki wykonane na bazie niedrogich składników dostępnych w aptece, sklepie zielarskim, a nawet w zwykłym spożywczaku.
Aby wzmocnić zniszczone i suche włosy, można wykonać maseczkę z żółtek jaj lub z oliwy z oliwek. W przypadku rozdwajających się końcówek wystarczy przed myciem nasączyć je olejkiem rycynowym.
W pielęgnacji długich włosów blond przydatne będą płukanki z rumianku albo z rabarbaru. Dla posiadaczek fryzury rudej lub kasztanowej pomocny okaże się napar z czarnej rzepy, czy wywar z łupin cebuli. Natomiast brunetki ożywią swoją czuprynę dzięki wywarowi z kory dębu lub pokrzywy. Ponadto można stosować pielęgnacyjne płukanki z liścia orzecha włoskiego, skrzypu, tymianku i szałwii.

Aby włosy zyskały piękny blask na całej swej długości, przydatne będą maseczki z miodu wymieszanego z jajkiem albo na bazie soku z cytryny połączonego z octem winnym. Sposobem na włosy ze skłonnością do przetłuszczania się, są orzeźwiające płukanki z mięty, tymianku, chmielu, pokrzywy, a nawet z piwa. Z kolei na wypadanie włosów ziołowym lekarstwem będzie wywar ze skrzypu polnego. Natomiast w walce z łupieżem sprawdzi się chmiel zwyczajny i brzoza brodawkowata. Osłabioną czuprynę warto odżywić olejkiem z migdałów lub z awokado. Pomocne mogą się również okazać okłady z czosnku lub cebuli.

Długie włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż krótkie. Mają tendencję do przesuszania się, matowienia, łamliwości i rozdwojonych końcówek. Dlatego tak ważna jest ich właściwa pielęgnacja. Warto w tym celu sięgać po kosmetyki naturalne, na przykład szampony ziołowe albo łagodne szampony dla dzieci.

Choć podstawą pielęgnacji fryzury są odpowiednio dobrane szampony, to ważne jest także ich właściwe dopełnienie w postaci regularnie aplikowanych odżywek i maseczek. Ponadto długie włosy wymagają częstego podcinania zniszczonych i przesuszonych końcówek, a ich ogólną kondycję wzmocni masaż głowy poprawiający krążenie i stymulujący porost włosów.

Zdrowie bujnej fryzurze zapewni także delikatne rozczesywanie szczotką z naturalnego włosia oraz równie delikatne spinanie włosów. Zabiegi stylizacyjne (prostowanie, farbowanie) narażające włosy na zniszczenia powinny być ograniczone do minimum.

Aby długie włosy były zdrowe i mocne, zachwycały gęstością i efektownym blaskiem, należy odpowiednio o nie zadbać. Codzienną pielęgnację szamponem powinny uzupełniać regularne aplikacje maseczek, odżywek i płukanek, zapewniające fryzurze nienaganną prezencję.

(Visited 305 times, 1 visits today)