Jesienne i zimowe chłody wymagają od nas zaopatrzenia się w ciepłe, wygodne i eleganckie okrycia wierzchnie. Aby skutecznie ochronić ciało przed lodowatym wiatrem czy opadami śniegu, warto przemyśleć zakup odpowiednio ciepłej i doskonale skrojonego płaszcza lub krótkiej kurteczki.
Zależnie jednak od naszej płci, wieku, trybu życia czy osobistych upodobań, wybierać możemy spomiędzy mnóstwa najrozmaitszych fasonów, kolorów i długości. Jak więc zdecydować się na model najodpowiedniejszy i najbardziej do nas pasujący?
Młode dziewczęta mogą do woli eksperymentować z kolorami i oryginalnymi fasonami. Nie ma tutaj większego znaczenia długość, ponieważ stara zasada „młodemu we wszystkim ładnie” sprawdza się tutaj bez najmniejszych wątpliwości. Jednakże, biorąc pod uwagę najnowsze trendy, warto pokusić się o założenie kurtki w szkocką kratkę bądź młodzieżowego płaszcza z żywym, intensywnym i przykuwającym wzrok kolorze. Dobór elementów takich jak pasy czy kaptury powinien być tutaj podyktowany rzeczą gustu oraz realnymi, praktycznymi potrzebami.
Dojrzałe Panie, zmagające się często z problemami natury estetycznej, dotyczącymi dbałości o idealną figurę, mogą wybrać takie modele zimowych kurtek, które pomogą im optycznie wyszczuplić talię i dodać kilku centymetrów. Do tego celu świetnie nadadzą się ciemne kolory długich, do kostek bądź pół-łydki płaszczyki. Nie tylko wysmuklą sylwetkę, ale także nadadzą postaci wrażenie szyku i klasycznej elegancji. Zakładając wełniany czy skórzany płaszcz jesienny, każda kobieta bez wątpienia poczuje się o wiele pewniej i seksowniej, co nie pozostanie bez wpływu na jej dobre samopoczucie i świetny nastrój każdego dnia.
Seniorzy powinni znacznie częściej wybierać stonowane kolory. Krzykliwość i intensywność zarezerwowana jest bowiem dla młodzieży, która ma czas, by się wyszaleć. Stateczne kobiety i poważni mężczyźni znacznie lepiej prezentują się w czarnych bądź ciemnych barwach, takich jak ciepłe brązy, mocne zielenie lub delikatne szarości. Mniejsze znacznie ma tutaj długość i krój.
Należy zatem dobierać go adekwatnie do wzrostu osoby oraz optycznego celu, jaki pragniemy osiągnąć. Podobnież materiały są w tym przypadku kwestią gustu lub osobistych predyspozycji i upodobań.