Gdy zaczęły powstawać pierwsze supermarkety, małe sklepiki osiedlowe, czyli warzywniaki, zanotowały spadek sprzedaży. Podobnie dzieje się też w innych branżach, odkąd modne stały się centra handlowe. Daje się to zauważyć w trakcie poszukiwań mebli. Coraz rzadziej zagląda się do małych sklepów, a gdy to się stanie, jesteśmy w danej chwili jedynymi lub jednymi z nielicznych klientów w punkcie sprzedaży. Co sprawia, że chętniej udajemy się do dużych centrów meblowych, skąd pochodzą meble większości naszych znajomych?
W centrum meblowym znajdziemy wszystko – od artykułów dekoracyjnych po zabudowy kuchenne. Całe działy poświęcone są tekstyliom, inne rzeczom do przechowywania, a kolejne meblom do sypialni i do salonu. Znalezienie czegoś przez osoby mało wymagające jest rzeczą banalną i śmiesznie prostą. W zależności od cen – jakość mebli może być mniejsza lub większa, ale z całą pewnością zawsze wystarczająca. Tak więc czy coś droższego, czy taniego, jakość produktu powinna zadowalać.
Co najczęściej kupujemy w centrach z artykułami do urządzania mieszkań? Są to m.in. zestawy mebli do sypialni, bo to tutaj są niedrogie, a w mniejszych sklepach – często kilkukrotnie droższe. Często kupowane są także meble kuchenne, z wszelkimi udogodnieniami, takimi jak szafki do garnków czy zabudowy do piekarników i lodówek. Nierzadko zdarza się w centrum kupować meble dziecięce lub młodzieżowe, a w szczególności łóżka jednoosobowe lub piętrowe.
Największe i najbardziej popularne sklepy meblowe oraz budowlano-dekoracyjne na swoich sporych parkingach wystawiają namioty z meblami ogrodowymi. Tam znaleźć można zarówno te najtańsze, jak i droższe. Jednak największym atutem takiej różnorodności w ofertach jest fakt, że w jednym sklepie można umeblować i dom, i ogród. A to wszystko – za niewielkie pieniądze i to w krótkim czasie, a że czas to pieniądz, to można uznać, że najtańsze meble znajdziemy, jeśli nie w komisie, to w centrum meblowym lub budowlanym!